קורס שמאות רכוש


קורס שמאות רכוש

מה לומדים בקורס שמאי רכוש?

נושאי הלימוד העיקריים: 

המצב החוקי והמשפטי בנושא שמאי רכוש, 

אתיקה מקצועית, 

עקרונות הביטוח, 

פוליסה תקנית מוגנת בחוק, 

תביעות צד ג' , 

מכשירי מדידה וסימון, 

מצלמות וזוויות צילום, 

איתור מקורות הנזק באמצעות מצלמה תרמית, 

נזקי מים, הצפה ורטיבות, אש ושריפה, 

הערכת כל סוגי המיטלטלין, 

נזקי מוצרי עץ, מטבחים, משטחי שיש, 

נזקי מכונות לתעשייה, 

אבחון נזקים למכשירי חשמל, 

עבודה מול חוקר שריפות, 

אובדן ושווי רכוש, 

נוסחאות להערכת תכולת דירה ופרטי לבוש, 

עקרונות פיצוי מס רכוש,  

שיחזור מסמכים 

שיקום נזקי עובש, 

שיקום נזקים אקולוגיים 

מפגעי אסבסט. 

נזקי מחשבים ושרתים, 

נזקי אלקטרוניקה ובית חכם.

כמו כן יוכשרו הסטודנטים בכתיבת חוות דעת משפטית ואומדנים לרכוש וציוד, עריכת חוות דעת ושומות נגדיות, כתב כמויות, ושכרו של השמאי. זאת לצד לימוד מעמיק בנושא הערכת פרטי אספנות וריהוט עתיק,  הפחתת בלאי שימוש ו/או מימוש מהיר ועוד...

כדי לקבל תעודת שמאי רכוש מטעם המכללה ללימודי שמאות רכוש,

על הסטודנטים לעבור בציון 60 לפחות בכל אחד ממבחני הקורס,

וכן להגיש פרוייקט גמר, סטודנטים שיעמדו בתנאים אלה יקבלו תעודת שמאי רכוש מטעם מכללת השמאים המכללה לימודי שמאות רכוש וחקלאות, וכן יירשמו באופן מיידי כחברים בארגון שמאי הרכוש בישראל. 

בראשה של מכללת השמאים עומד מר חיים שריקי, אשר שמו תופס מקום בולט באתרי האינטרנט השונים, לרבות פייסבוק. ובאתרי יוטיוב נקשר שמו לשמאי רכוש מומחה לבית המשפט ומרצה בכיר מזה כ 42 שנות מוניטין.

כמו כן, ניתן לצפות בסרטונים רבים  באתר YouTube  רשמו בגוגל המלצות סטודנטים חיים שריקי  בא אנחנו נראה דוגמאות להערכה הרבה לה זוכה חיים שריקי בלינק  https://www.youtube.com/watch?v=M_6mv3P7YBU

שריקי עצמו מעדיף לשמור על צניעות, אם כי הוא לא מסתיר את העונג בשעה שהוא נחשף למילים הטובות הנאמרות עליו מכל עבר. לדבריו, המקצועיות והאמינות אותם דאג לטפח לאורך השנים הם שהקנו לו את מעמדו הבכיר בקרב השמאים בישראל. שריקי: "התחביב שלי זה המקצוע שלי". ומוסיף: "כל מה שתשמעו ותלמדו ממני, אף שמאי לא ילמד אתכם את סודות המקצוע כפי אני ינחה וילמד אתכם".

וכשנחשפים לפתיחות בה מדבר שריקי על תחום בו עמיתיו מעדיפים לשמור את הקלפים צמוד מאוד לחזה, מבינים מדוע הקורסים אותם הוא מעביר נחשבים למובילים ולכאלה שעושים את ההבדל בין מי שחיים ונושמים את מקצוע השמאות וחרדים לדור הבא לבין אלה שעבורם זהו עוד קורס אפור.