חיים שריקי - יו"ר ארגון שמאי הרכוש בישראל


חיים שריקי - יו"ר ארגון שמאי הרכוש בישראל
שמאי רכוש, רכב, ציוד מכני הנדסי, מרצה בכיר ומנכ"ל מכללת השמאים -110/920

יו"ר ארגון שמאי הרכוש בישראל

שמו של חיים שריקי תופס מקום בולט באתרי האינטרנט, הפייסבוק. ובאתר יוטיוב נקשר שמו לשמאי רכוש מומחה לבית המשפט ומרצה בכיר במכללות אקדמיות בישראל מזה כ 42 שנות מוניטין.

כמו כן, ניתן לצפות בסרטונים רבים  באתר YouTube  רשמו בגוגל המלצות סטודנטים חיים שריקי  בא אנחנו נראה דוגמאות להערכה הרבה לה זוכה חיים שריקי בלינק  https://www.youtube.com/watch?v=M_6mv3P7YBU

שריקי עצמו מעדיף לשמור על צניעות, אם כי הוא לא מסתיר את העונג בשעה שהוא נחשף למילים הטובות הנאמרות עליו מכל עבר. לדבריו, המקצועיות והאמינות אותם דאג לטפח לאורך השנים הם שהקנו לו את מעמדו הבכיר בקרב השמאים בישראל. שריקי: "התחביב שלי זה המקצוע שלי". ומוסיף: "כל מה שתשמעו ותלמדו ממני, אף שמאי לא ילמד אתכם את סודות המקצוע כפי אני ינחה וילמד אתכם".

וכשנחשפים לפתיחות בה מדבר שריקי על תחום בו עמיתיו מעדיפים לשמור את הקלפים צמוד מאוד לחזה, מבינים מדוע הקורסים אותם הוא מעביר נחשבים למובילים ולכאלה שעושים את ההבדל בין מי שחיים ונושמים את מקצוע השמאות וחרדים לדור הבא לבין אלה שעבורם זהו עוד קורס אפור.

אלה פרטי השכלתו21 שנות לימוד הכולל תואר ראשון B.A בכלכלה ומנהל עסקים שהסתיימו בהצטיינות, בוגר לימודי שמאות - רשום בפנקס השמאים,  בוגר קורס חוקרים פרטיים וקציני ביטחון בישראל, לימודי עומק במחשבים, תוכנות ומערכות מידע לרבות לימודים והתמחויות שונות ומעשיות בכל סוגי רכוש ומיטלטלין, נושא תעודת השתלמות מקצועית לשיקום וטיהור מקרקעין מטעם איגוד השמאים והמומחים הבלתי תלויים בישראל להלן בית שמאי, בוגר קורס בוררים ועד מומחה לבתי המשפט, נושא תעודה מטעם המכון הישראלי לחוות דעת מומחים בישראל, ומכהן כיו"ר 'ארגון שמאי הרכוש בישראל'. 

אלה פרטי ניסיונו:   עוסק בתחום שמאות רכוש ומיטלטלין, לרבות תחומי בנייה ותשתיות מזה כ 42 שנות מוניטין. מניסיוני שימשתי כמנהל הקמה ופרויקטים בתחום בניה תעשייתית לרבות קידוחי קרקע, תשתיות מים וחשמל, יועץ מקצועי ומתן "חוות דעת מומחה" לכל נזקי הרכוש, נזקי רטיבות, אש ומים תוך הערכת שווי תכולת דירה ועסקים, עזבונות, מימוש מהיר, בניית מחירונים למשרד הביטחון-אגף השיקום, תוך ביצוע ומחקרי שווקים ורכוש על כל סוגיו.

כמו כן הח"מ שירותי הדרכה והסמכת "שמאי רכוש" במכללות אקדמיות, לרבות מתן הרצאות בבית ספר אורט לקציני-ים ובבית הספר לשוטרים להלן המכללה לשוטרים ארצית. תוך מתן שירותי הסמכת מהנדסי מכונות ורכב למשרד הכלכלה והתעשייה להלן מה"ט, לרבות הפקת שומות ואומדני רכוש מגוונים באובייקטיביות ללא מורא ו/או משוא פנים..

כמו כן משמש חיים כשמאי מומחה ורשום במאגר המומחים והבוררים של בתי המשפט השלום והמחוזי בכל רחבי הארץ.